Rozgrywki Młodzieżowe

Opublikowane: 17 kwietnia 2023

Półfinał OOM chłopców

Podobnie jak nasze dziewczęta w tym samym terminie tj. w dniach 17-19 marca 2023 roku reprezentacja województwa podkarpackiego chłopców rocznik 2008/2009 wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej chłopców, który odbył się w Dźwiżynie (woj. Zachodniopomorskie. Swoją daleką podróż oba zespoły musiały odbyć pociągiem pokonując odległość ok. 1000 km w jedną stronę na trasie Przemyśl – Kołobrzeg.

Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała zespołami województwa łódzkiego , dolnośląskiego zachodniopomorskiego. Nasza drużyna również zajęła IV miejsce. W końcowej klasyfikacji nasze zespoły uzyskały 14 miejsce zarówno dziewczęta jak i chłopcy, co jest wynikiem lepszym, jak w roku poprzednim. Życzymy naszym zawodników sukcesów kolejnych zawodach. Należy wspomnieć, że wyjazd na zawody dziewcząt i chłopców był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego i był w dużej części sfinansowany z tych środków.

Drużyna województwa podkarpackiego chłopców rocznik 2008/2009 składała się z zawodników następujących klubów piłki ręcznej: SRS Przemyśl, KS Tempo Cmolas, SPR Stal Mielec.

Kadra województwa podkarpackiego chłopców 2008/2009
I trener – Kroczek Piotr, II trener – Korobczak Przemysław
Augustyn Kacper, Augustyn Wojciech, Bugiera Michał, Franków Adrian, Gotfryd Maciej, Grad Sebastian, Halat Hubert, Jackowski Patryk, Kobos Szymon, Kowalczyk Ardian, Lach Wiktor, Litwin Aleksander,, Magirowski Krzysztof, Nadzieja Adrian, Szaganiec Karol, Wachta Gracjan, Ząbek Jakub

1/16 Mistrzostw Polski Młodzików

Za nami rozgrywki o mistrzostwo Polski kategorii młodzików, które obyły się w dniach 30.03 – 2.04.2023 r. Nasze województwo reprezentowały zespoły SPR Stali Mielec i SRS Przemyśl. Zespół Stali Mielec swoje mecze grupowe rozgrywał w Zabrzu mierząc się z zespołami MKS MOSiR Kętrzyn, MKS Nielba Wągrowiec i zespołem gospodarzy SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Drugi zespół reprezentujący nas na tym etapie rozgrywek SRS Przemyśl musiał udać się do Legnicy, gdzie mierzył się z zespołami MKS Siódemka Huras Legnica, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec i MKS Grudziądz.

Niestety nasze zespoły musiały uznać wyższość swoich przeciwników i nie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Udział naszych zespołów był współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego wspierających rozwój sportu młodzieżowego, za co bardzo dziękujemy, a naszym zespołom życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Powrót