Handball Stal Mielec „rządzi” na Podkarpaciu!

Opublikowane: 04 września 2023

W dniu wczorajszym, w hali sportowej Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbyły się WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE PUCHARU POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. Udział w zawodach wzięły zespoły:
? SPR Orzeł Przeworsk
? Handball Stal Mielec
? ORLEN Upstream SRS Przemyśl
Zgromadzeni na trybunach Kibice, poczuli przedsmak I ligowych emocji, których kumulacja nastąpi już za niecały miesiąc.

Faworytem turnieju była ekipa Handball Stal Mielec i przyznać trzeba, że swoje zadanie wykonała na 5️⃣!
Mielczanie za tydzień rozpoczną grę w Lidze Centralnej i są jednym z kandydatów do końcowego triumfu. „Czeczeńcy” wygrali obydwa mecze turniejowe, ale zarówno w pojedynku z Orłem Przeworsk jak i SRS Przemyśl, musieli zostawić na parkiecie sporo zdrowia.
Co prawda pierwsze spotkanie z Orłem zakończyło się wysokim zwycięstwem faworytów 33-21, ale po pierwszej połowie, na tablicy wyników był remis 13-13.

Jeszcze wyżej poprzeczkę mielczanom zawiesili Przemyślanie. Mecz przez większość czasu, był bardzo wyrównanym i rozgrywanym w fantastycznym tempie widowiskiem. Goście perfekcyjnie wykorzystali kilka minut słabszej gry ekipy z Przemyśl. Okres pomiędzy 32 a 40 minutą wygrali 5-1 i nie pozwolili już odebrać sobie zasłużonego zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27-22.

Klasyfikacja końcowa:
1. Handball Stal Mielec (awans do szczebla centralnego)
2. ORLEN Upstream SRS Przemyśl
3. SPR Orzeł Przeworsk

Królem Strzelców turnieju został zawodnik Stali Mielec – Filip Stefani (Handball Stal MIelec – 11 bramek) ? a najlepszym bramkarzem wybrany został Adam Iwasieczko (SRS Przemyśl)?

autor: Robert Skawiński

Powrót